понеділок, 26 листопада 2018 р.

День пам'яті жертв Голодомору.

Незабудьки голубенькі, 
Дуже ніжні і малі,
На лужку при самій річці
Між травою розцвіли.
І такі вони несмілі,
Налякав їх хтось, мабуть,
Що усім шепочуть тихо:
"Любий друже! Не забудь!"
Катерина Перелісна (1902 м.Харків - 1995 м. Чікаго) 

23 листопада учні 6 класу разом з класним керівником вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932 - 1933 років, долучившись до акції "Незабудка пам'яті".
Україна ніколи не забуде ті жахливі події, що залишили глибоку рану в душі нашого народу. І сьогодні, згадуючи ці важкі та болючі часи, ми з дітьми намагалися свідомо осмислити всю глибину цієї трагедії. За допомогою сайту censor.net.ua , ми проаналізували кількісні дані та дізналися, що демографи пропонують такі цифри:  у 1932 близько 250 тисяч прямих втрат. У 1933 – 3 мільйони 530 тисяч осіб. У 1934 році – близько 160 тисяч (внаслідок подій і урожаю 1933-го). Разом – 3,9 млн прямих втрат за 3 роки та ще 0,6 млн ненароджених. 
Відомо, що робоча група і досі працює над уточненням даної інформації.
Українська поетеса з Вінниччини Наталія Погребняк передала весь жах та скорботу в рядках своїх зворушливих віршів, які лунали під час нашої виховної години.  
Учні переглянули відеоролик під назвою "Голодний дух", створений студією "Animagrad Animation Studio" на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

Потім шестикласники відпрацювали навички письма, взявши участь у парному диктанті на тему "Голодомор в Україні". Побувавши в ролі вчителя та учня, діти не тільки повторили правопис та розділові знаки з рідної мови, а й з'ясували деякі історичні факти, а також навчилися працювати в парі.


Ну і на завершення, ми домовилися обов'язково 24 листопада запалити свічку пам'яті, аби разом з усіма небайдужими людьми вшанувати пам'ять жертв жахливої трагедії.

Похожее изображение
 Знов прокинулись ранки холодні
Дощ хрестами в сніжинках застиг.

Поминаючи мертвих сьогодні,
Ми рятуєм майбутнє живих.

День жалю... День скорботи, печалі
Запалив нашу пам’ять. Свічки –
Це ті душі, листочки опалі,
Хто став тінню в голодні роки.
Наталія Погребняк "Свічка-пам'ять"




Источник:https://censor.net.ua/r3098615

2 коментарі:

  1. Ви молодці,хотілося б щоб кожен вчитель так відносився до своїх обов'язків і до своїх вихованців. Дякую.

    ВідповістиВидалити